AUTO-BRECZKO +48 (85) 741 88 88

Aktualności

JAGUAR I TEAM SKY ZWYCIEŻAJĄ W TOUR DE FRANCE

Jaguar rozpoczyna kampanię #KeepPushing wraz z zespołem Team Sky. Kampania stanowi wsparcie dla walki o trzecie zwycięstwo w prestiżowym wyścigu kolarskim Tour de France.

Przed rozpoczęciem „Wielkiej Pętli”, członek zespołu Team Sky, Chris Froome zdobył wyróżnienie ‘World First’. Tuż przed rozpoczęciem jednego z najbardziej wymagających wyścigów kolarskich na świecie, rozpoczynającego swój bieg w miejscowości Yorkshire już w tą sobotę, Jaguar zaprezentował jednocześnie krótki film prezentujący trudy tego wyzwania.

Jaguar jest oficjalnym sponsorem Team Sky od jego założenia w 2010 roku. Jaguar z duma wspiera wszelkie kampanie teamu oraz celebruje jego zwycięstwa w 2012 i 2013 roku. Marka dostarcza zespołowi również praktyczne oraz niezwykle mocne samochody Jaguar XF Sportbrake wspierające zawodników na trasie wyścigu oraz na treningach.

2014 jest czwartym rokiem współpracy zespołu z marką, gdzie obie strony dzielą wspólną pasję dążenia do perfekcji oraz maksymalizacji osiągów. Od tego roku Jaguar pojawia się w zespole również, jako partner w zakresie innowacji. Techniczne zaplecze marki oraz wiedza inżynierów stanowi idealny warsztat pod dalszy rozwój zespołu.

Team Sky już osiągnął pierwsze rezultaty niecodziennej współpracy. Nowy rower zespołu model Pinarello Dogma F8 został zbudowany z udziałem Jaguar Aerodynamics oraz Pinarello. Optymalizacja doprowadziła do poprawy aerodynamiki samego roweru o 26.1% względem poprzedniego modelu Dogma 65.1 oraz o 6.4% poprawa aerodynamiki wraz z kolarzem. Rama roweru samodzielnie jest wydajniejsza w tym zakresie aż o 40% względem poprzedniczki.

Mark Cameron, Dyrektor Global Brand Experience w Jaguar Land Rover komentuje:
“Partnerstwo Jaguara z Team Sky została odebrana niezwykle pozytywnie przez naszych partnerów oraz klientów, z których wielu dzieli pasję do wyścigów kolarskich. Jesteśmy niezwykle podekscytowani i liczymy na trzecią żółtą koszulkę lidera w wyścigu Tour de France.”